Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nic się nie zmarnuje

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nic się nie zmarnuje

    Szczęścia , zdrowia i słodyczy maba8 Wam zyczy
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    Nic się nie zmarnuje

    Kumpel dzisiaj rozmawiał z taksówkarzem (jakiś mercedes), coś tam o samochodach, o częściach i facet mówi mu, że przecież nie będzie kupował drogich mercedesowskich części, bo go na to nie stać, więc tak samo jak inni jego koledzy, zaopatruje się wprawdzie w ASO mercedesa, ale kupuje np. klocki hamulcowe "zużyte", czyli takie jak komuś zostały po wymianie w czasie przeglądu. Twierdził, że można na tym polatać jeszcze całkiem konkretne kkm :szeroki_usmiech :wink:
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      szkoda, o co chodzi bom nie żaba nic nie kumam

      Komentarz


      • #4
        chodzi o to, wg. tego co mówił facet, te "zużyte" klocki w dużej części przypadków wcale takie zużyte nie są
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz


        • #5
          szkoda, a oto sorki ociężały jakoś dziś jestem

          Komentarz


          • #6
            spoko, ja zawsze jestem ociężały
            saport techniczny baj DGW
            była BKD+DSG '05 120kkm
            była BXE '08 190kkm
            no i nie ma :-)

            Komentarz


            • #7
              Nic nowego przecież. Ja tam nigdy nie wierzyłem ASO. Pomyślcie ile jest niczego nieświadomych kierowców, którzy wymieniają, chociażby te klocki, ktore są zuzyte tylko w połowie, bo powiedzmy sobie szczerze ze jednak nie kazdy jest w stanie sam ocenic stan techniczny niektorych podzespolow. A serwis robi podwójny biznes :wink:
              Auto jest Bogiem, a prędkość nałogiem.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez szkoda
                spoko, ja zawsze jestem ociężały
                :diabelski_usmiech

                Pamiętam jak miałem praktyki w Mercedesie to mogłem wynieśc legalnie jakieś turbo nie pamietam jakie co prawda do jakiejs tam regeneracji ale i tak by mi sie oplaciło - zapomniałem wziasc :diabelski_usmiech
                Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                Jest O1 1.6 BFQ

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Ziomal
                  zapomniałem wziasc
                  :haha:
                  No dobra, ale czy Merce niemaja czasem czujnikow zuzycia klockow :?:
                  Ojciec mial kiedys 190 i tam juz zdaje sie byly takie czujniki. No chyba, ze ludzie az tak daja sie robic w balona, ze serwis im wmawia, ze czujniki sie myla :twisted:

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja mowilem akurat o wszystkich markach, bo chyba nie myslicie ze to tylko w Mercedesie tak robią? A co do czujnikow- to wystarczy takiemu latwowierniejszemu klientowi powiedziec. " No wie pan, jeszcze Pan pojezdzi miesiac i sie czujniki wlacza, wiec szkoda dwa razy do serwisu jezdzic to przy okazji przegladu zrobmy to i to i tamto....A klient co na to? Jak trza to trza( oczywisnie nie o wszystkich mowie)
                    Auto jest Bogiem, a prędkość nałogiem.

                    Komentarz


                    • #11
                      Standard... Podejście ASO jest takie, że jak np. klocki teoretycznie nie wystarczą do następnego przeglądu ( czyli min 15 tyś km ) to trzeba je wymienić...
                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                      Komentarz


                      • #12
                        Panowie, ale nikt z Was tak naprawdę nie pomyślał chyba o co chodzi??!!! Wyobraźcie sobie, ze spotykacie na swojej drodzie (lub co gorsza jedziecie z nim) takiego gł.upka który ma wsadzone używane klocki i co wtedy?? Jakie to moze mieć dla Was konsekwencje??
                        Takich idiotów którzy wsadzają używane klocki czy amorki do samochodów powinno sie eliminowac ze społeczenstwa bo to są ludzie bez wyobraźni i majacy innych w d... .
                        To jest własnie polska rzczywistość - zastaw sie a postaw się, lub inaczej bez gwiazdy nie ma jazdy - szkoda tylko, że ta gwiazda ma 15 lat i jest w gorszym stanie technicznym niż niejedna Felicja czy Punto 8)
                        Czarny Elegance

                        Komentarz


                        • #13
                          Big, swieta racja

                          A co do ASO i wymiany klockow tez mnie tak chcieli naciac,ze niby klocki mialy mi sie za okolo 5kkm skonczyc,a pezjechalem na nich jeszcze 12kkm i dopiero czujnik sie zaswiecil,po tych 5kkm zdjolem kolo i mowie zobacze bo moze faktycznie juz koncowka ich i to co zobaczylem to szok mnie ogarnol bo jak zmierzylem grubosc okladziny ciernej to miala jeszcze 6mm a w noweczkach nie uzywanych miala 14mm,wiec zadalem sobie pytanie ile mialy te klocki jak mi w ASO miwili ze juz sie koncza....8;9mm :?: :?: :?:
                          CDS-AutoSpa

                          AXR TDI+
                          Perfect Service by DobryGrześWawa
                          ET-14,352

                          Komentarz


                          • #14
                            A ci taksówkarze-kombinatorzy to gówno spod siebie by zjedli. Że o bezpieczeństwie klientów nie wspomnę... Żenada...
                            OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                            SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez fabia2
                              A co do czujnikow- to wystarczy takiemu latwowierniejszemu klientowi powiedziec. " No wie pan, jeszcze Pan pojezdzi miesiac i sie czujniki wlacza, wiec szkoda dwa razy do serwisu jezdzic to przy okazji przegladu zrobmy to i to i tamto....A klient co na to? Jak trza to trza( oczywisnie nie o wszystkich mowie)
                              Dokladnie mi tak samo mowili w ASO skody, po 45kkm kazali wymienic, olalem, zrobilem 76kkm i dopiero w tedy zapalil sie czujnik.
                              Nalezy pamietac, ze oni oceniaja klocki czy wytrzymaja do nastepnego przegladu, a rozbieznosc w przebiegach moze byc od 20-80kkm, wiec dla niektorych to jednak dobrze.

                              [ Dodano: Sob 21 Lut, 09 17:53 ]
                              Zamieszczone przez Big
                              Panowie, ale nikt z Was tak naprawdę nie pomyślał chyba o co chodzi??!!! Wyobraźcie sobie, ze spotykacie na swojej drodzie (lub co gorsza jedziecie z nim) takiego gł.upka który ma wsadzone używane klocki i co wtedy?? Jakie to moze mieć dla Was konsekwencje??
                              Takich idiotów którzy wsadzają używane klocki czy amorki do samochodów powinno sie eliminowac ze społeczenstwa bo to są ludzie bez wyobraźni i majacy innych w d... .
                              Nie zgadzam sie , jezli moje amorki maja prawie 200kkm przebiegu to zakup i montaz uzywanych po 50kkm np.od kolegow z klub, bedzie chyba w miare rozsadnym wyjsciem. :wink:

                              Tak samo wole, aby ten taxiaz wsadzil te uzywane klocki np. z polowa grubosci niz dalej ujezdzal te swoje co ma cienkie jak papier, bo go nie stac na nowe :x
                              Zeby nie bylo, to ja tak nie robie i nie popieram, ale z dwojga zlego to lepsze to niz tamto.
                              TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Samiec
                                Nie zgadzam sie , jezli moje amorki maja prawie 200kkm przebiegu to zakup i montaz uzywanych po 50kkm np.od kolegow z klub, bedzie chyba w miare rozsadnym wyjsciem.
                                Gacie i skarpetki też używane kupujesz ??!!
                                Sorry, ale jeśli kogoś nie stać na wymiane amortyzatorów, to albo go nie stać na samochód wogóle, albo na samochód tej klasy który posiada. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Kupić auto, w tej chwili, jest prosto, ale utrzymać ten samochód już trochę gorzej
                                Chłopie klocki czy amorki to BEZPIECZENSTWO, to nie jest używana szyba czy maska.
                                Już pomijam, że sprzedaż używanych części mających wpływ na bezpieczeństwo jest w Polsce prawnie zabroniona, ale elementarne zasady bezpieczenstwa i wyobraźni powinny podpowiedzieć, że wkładanie używanych elementów mających BEZPOŚREDNI wpływ na bezpieczeństwo jazdy, to czysty barak wyobraźni i troski o innych :evil: .
                                Jak napisaem na początku, jeśli ktoś szuka mocnych przeżyć to niech kupuje używane gacie i skarpetki 8)
                                P.S. Gdyby do ASO nie przyejżdżali tacy idioci którzy kupują używane klocki czy amorki, to pracownikom z ASO nie opłaciłoby się oszukiwać bo... nie mieli by zbytu na używki. Czyż nie
                                Czarny Elegance

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez looker
                                  A ci taksówkarze-kombinatorzy to gówno spod siebie by zjedli. Że o bezpieczeństwie klientów nie wspomnę... Żenada...
                                  nie wsadzajmy wszystkich do jednego wora :idea: , ale jeżdżąc sporo taxi poznałem tajniki dolewki do benzyny rozpuszczalnika drukarskiego, ustawiania gazu na ultra mega małe spalanie, umiejętności jazdy bez amortyzatorów (jak się ma dobrze wyczute ) i zalet bieznikowanych opon

                                  może też stąd wzięło się moje przekonanie, z którego kiedyś próbowali mnie wyleczyć koledzy gazownicy w innym wątku, że w aucie zasilanym LPG musi cuchnąć gazem również w środku, obroty szaleją a szafa przypomina choinkę :lol:
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    co się tyczy klocków przy przeglądzie w ASO to mechanik musi Ci powiedzieć że mogą nie wytrzymać do następnego przeglądu , to jego obowiązek . a ty zrobisz jak uważasz. ale w razie draki miałeś mówione .


                                    Samiec , i jeszcze są dobre te amorki :?:
                                    :?: :?:

                                    wiem że w O1 są wytrzymałe prawie jak w starych accordach ale żeby aż 200 tyś :?
                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                    GVI 1.4TSI
                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      w o1 mozna przelatac 200tys, spokojnie;-)

                                      A tak notabene serwisów i naciągania:
                                      Nasza rodzinna O1, podczas badania rejestracyjnego, w ASO Skody, po 4 latach uzytkowania i z przebiegiem 60 tys km panowie stwierdzili ze amorki tylne do wymiany... Dziwnym trafem jezdzimy do dzis i auto jest elegancko sztywne, moim zdaniem wszystko okej.
                                      Ciekawe czy ASO tak chcialo o nas zadbać czy miało juz klienta na nasze amorki :wink:
                                      Auto jest Bogiem, a prędkość nałogiem.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez szkoda
                                        nie wsadzajmy wszystkich do jednego wora
                                        Broń Boże. Celowo napisałem tylko o tych "kombinatorach".


                                        Zamieszczone przez szkoda
                                        umiejętności jazdy bez amortyzatorów (jak się ma dobrze wyczute
                                        Piszesz serio ??? !!! :shock:
                                        OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                        SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez looker
                                          Piszesz serio ??? !!! :shock:
                                          no :lol:
                                          (chodziło o takie ze sprawnością=0%)
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            miałem raz wątpliwą przyjemność jechać autem praktycznie bez amortyzatorów i istotnie, da sie. Ale to nerwowka troche :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech
                                            Auto jest Bogiem, a prędkość nałogiem.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez fabia2
                                              miałem raz wątpliwą przyjemność jechać autem praktycznie bez amortyzatorów i istotnie, da sie. Ale to nerwowka troche :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech
                                              widać nie miałeś "wyczute" :lol:
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                To oczywiscie było auto mechanika, co potwierdza przyslowie "szewc bez butow chodzi".
                                                Auto jest Bogiem, a prędkość nałogiem.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez fabia2
                                                  miałem raz wątpliwą przyjemność jechać autem praktycznie bez amortyzatorów i istotnie, da sie
                                                  jechać się da :diabelski_usmiech

                                                  ale hamować już nie :twisted:



                                                  przynajmniej w e36
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X